Jak pracovat s vnitřním tlakem? Zkusme proti tlaku nebojovat, zkusme jej jen pozorovat. Osvobodit se můžeme jen my sami.

Máte někdy pocit vnitřního tlaku? Cítíte, že život je vlastně takový nekonečný boj téměř na všech frontách?

Abychom se s tím vypořádali, dáme si skleničku dobrého vína, koupíme si něco pěkného, zahrajeme si oblíbenou hru, podíváme se na zábavný film, jdeme běhat, uklidíme sklep nebo garáž, odjedeme na dovolenou nebo si uděláme příjemný víkend. Na nátlakovou situaci tedy hledáme vnější řešení a ve chvíli změny zaměření pozornosti se nám obvykle na chvíli vnitřně uleví. Ale pak dříve nebo později přijde vnitřní tlak znovu a opět čelíme další nové výzvě – jak uniknout tlaku tentokrát?

Možná se nám podaří uniknout i na delší dobu, ale je to stále jen únik, není to udržitelné.

Jak to tedy vlastně udělat, jak vyhrát tento nekončící souboj tlaků doprovázející naší existenci?

Co kdybychom připustili, že nemusíme bojovat s ničím ani nikým? Že stačí jen situaci pozorovat takovou jaká je, že ji můžeme zkusit přijmout a tím s ní splynout, protože vše je jeden celek, jedna jednota. V tom je celé „tajemství“, protože splynutím s celkem přichází poznání, pochopení. Poznáváme se tím v rámci zcela jiného vědomí, poznáváme se v uvědomění.

Takový proces však vyžaduje vnitřní transformaci, v podstatě naši celkovou vnitřní transformaci chápání světa, existence a celého bytí.

Aby bylo možné cokoliv transformovat, je nutné se transformaci otevřít, připustit ji. Je potřeba proměnit vlastní přístup a pochopit, že ve skutečnosti jsme stále svobodní už teď a tady, jen si to neuvědomujeme. Naše božství, svobodu, volnost a lehkost jsme již dávno upozadili v důsledku našich přesvědčení, která vznikla na základě prvotního poznávání světa. Začali jsme sami sebe chápat jako oddělené bytosti se samostatnou existencí. Ale my jsme nekonečné naplňující bytí a abychom se v tomto vědomí znovu poznali, je nutné se otevřít možnosti, že takové procitnutí je možné. Pak už se stane, co se má stát samo svým vlastní bytím, svoji vlastní existencí, milostí a moudrostí.

Znamená to tedy, že na nekončící vnitřní tlaky existuje nádherný lék a tím je otevření se transformaci vlastního vědomí.

Otevřeme se tomu a osvoboďme se.

Podobné příspěvky